Fitness

Fitness kelimesi sözlüklerde uygunluk, sağlık olarak geçmekle birlikte fit olmak demektir.

FİTNESS EGZERSİZLERİ SİZE NE KATAR?

Fitness kelimesi sözlüklerde uygunluk, sağlık olarak geçmekle birlikte fit olmak demektir. Fit olmak sağlıklı olmak, orantılı olmak anlamlarının da çıkarılabileceği sağlıklı beden durumudur. Zaten Fitness adı da buradan gelir. Orantılı vücutta kas ve yağ dengesi kurulmuş olup tüm organlar orantılı şekilde sağlıklı çalışmaktadır. Fitness Hareketleri sayesinde vücut hastalıklara karşı dirençli ve sağlıklı kalır. Bu nedenle fit bir vücuda sahip olanlar daha sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar. Bu da ancak spor yaparak sağlanabilir. Tüm bu yararları sağlayacak sporların genel adı Fitnesstir.

Bir amaca yönelik hareketler bütününe egzersiz denir. Vücudu çalıştırmak için yapılan hareketleri, idmanları egzersiz olarak adlandırabiliriz. Nefes açmak için yapılan egzersizlerin yanında kas çalışmaları da beraberinde yapıldığı için Fitness kasları sıkılaştırmak ve estetik ve fit görünüm sağlamak için de yapılır. Sağlıklı olmanın anlamı fit olmak ve yapılan bu egzersizler sayesinde dinç olmak olarak bilinir. Oysa günümüzde sağlıklı olmanın anlamı; Fitness sayesinde fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhi görünüm sağlığının bütünü sağlıklı olmak demektir. Fit olabilmenin gerekli koşulu dengeli bir diyet ve sağlıklı yaşama tarzını sağlayan egzersizlerin bütününe fitness diyoruz.

FİTNESS EGZERSİZLERİNE KATILMAK

 Fitness Egzersizleri esnasında ağırlık egzersizi yaparken, kemik yoğunluğu hafifçe artış gösterir. Fitness egzersizlerinde kardiovasculer egzersiz ise, tüm vücudunuza daha kolay oksijen aktarılmasını sağlar ve oksijenin vücut tarafından daha etkin bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Yapılan Fitness egzersiz cildin hemen altındaki yağların azalmasına yardımcı olur. Fitness Yapmanız İçin çok sayıda neden vardır. Fitness yağlarınızı eritir, kaslarınızı geliştirir.

Fitness Hareketleri sayesinde uyku probleminiz olmaz, bağışıklık sisteminiz gelişir. Fitness Egzersizleri solunum sisteminizi güçlenir, Fitness sayesinde sindirim sisteminiz iyi çalışır. Eklemlerinizi güçlendirmek için Fitness Egzersizleri yapabilirsiniz. Fitness zihninizi rahatlatır ve konsantrasyonunuzu artırır. Fitness ile kolesterolünüz düşer, kalbiniz ve akciğerleriniz güçlenir. Fitness Egzersizleri yaparak zihinsel, fiziksel ve duygusal olarak rahatlarsınız. Fitness kalori yakmayı sağladığından ve kilo vermede de etkilidir. Fitness sayesinde kendinize güveniniz artar. Ruhen rahatlama sağladığı için depresyon için en etkili ilaç gibidir. Fitness Egzersizleri yaparak sinirleriniz gevşer, gerginliğin önüne geçersiniz. Kısaca, Fitness Egzersizleri yaparak kendinizi “iyi” hissedersiniz.

FİTNESS’İN ÖNEMİ

Vücut performansınızı arttırarak zirveye taşımak için ELVANKENT SPOR MERKEZİMİZİ tercih ederek egzersizler yapılır. Fitness merkezimizde gün ışığı ile aydınlık ve ferah bir ortamlarda çalışma olanağı sağlayan, yüksek tavanlı, özel dekore edilmiş fitness ve gym alanımız bulunmaktadır. Sizi sağlıklı ve formda bir yaşama Fitness egzersizleri ile hazırlamak için çalışan eğitmenlerimizin eşliğinde çalışabilirsiniz. Fitness merkezimiz sayesinde kendinizi egzersiz yaparak iyi hissetmeye başlayacağınız; geniş ve ferah alanımızda, fitness, gym, cardio ve özel taebo spor merkezimizin alanında rahatlayacaksınız. Fitness merkezimiz içerisinde son teknoloji ile donatılmış aletleri ve size özel programlar sunacak deneyimli eğitmenler performansınızı yaşamınıza yansıtmanızı sağlayacaklardır. Fitness merkezlerimizin yardımıyla sağlık için düzenli olarak fitness çalışabilirsiniz. Fitness merkezimiz içerisinde yapılan egzersizler bir egzersizler bütünüdür. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma, koşmak, pedal çevirmek gibi kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler ve ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.


FİTNESS, VÜCUT GELİŞTİRME (BODY BUİLDİNG), TAEBO, ZUMBA DANSI, PLATES, BÖLGESEL  ZAYIFLAMA, KİLO ALMA, STEP, KİŞİYE ÖZEL DERS,CROSS FİT,WİNG TSUN, TAEKWONDO, KICKBOKS, MUAY THAI, BOKS, ÇOÇUK  JİMNASTİK, BALE dersleriyle hem  sizler hemde çocuklarınız eğlenerek sağlıklı ve zinde kalın...